Strategia Gminy Gruta

strategia-rozwoju-gminy-300x213

Karta Dużej Rodziny

kartaduzejrodziny

wfosigw torun logo

Konsultacje społeczne

opz

COMENIUS REGIO

comenius

Bieg pod Górę

logo biegpodgĂlrÄ

LGD Wieczno

Logo LGD

Plan zajęć w GCK od września 2013r.

rozkład gck

Przygarnij pieska :)

szukamdomu

Biuletyn Informacji Publicznej

STMiG-IMPREZY 2013

europejski tydzien sportu dla wszystkichkdr

Licznik gości

174064
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzednim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzednim miesiącu
Wszystkich
9
224
943
80018
10613
12423
174064

Twoje IP 54.205.179.23
Aktualny czas: 2014-07-24 04:03:58

Mikroporady

Kampania antyazbestowa

gaja bezazbestu 180x64

Spinaker dla niepełnosprawnych

Konkurs gminny w Boguszewie

„Znamy i lubimy wiersze dla dzieci Juliana Tuwima”

5Boguszewo i Sesja 147Świetnie zorganizowano Konkurs Gminny o Julianie Tuwimie i jego twórczości (obchodzimy Rok Poety) w Szkole Podstawowej w Boguszewie. Podzielony na kilka etapów (znajomość wierszy dla dzieci, krzyżówka, recytacja i rysunek), wywołał wiele emocji u uczniów z klas 1-3.
Po prawie trzygodzinnych zmaganiach jury wyłoniło zwycięzców, rywalizowano w zespołach trzyosobowych. Pierwsze miejsce zdobyli uczniowie ze Słupa (opiekun Barbara Bratko), II – Plemięta (op. Anna Kręcisz), III – Boguszewo (op. Aldona Szczapińska), IV – Gruta (op. Hanna Dziubkowska), V – Nicwałd (op. Aleksandra Materka) i miejsce VI – SP Dąbrówka Królewska (op. Grażyna Jabłońska).
Podczas przerw dzieci częstowane były słodyczami i napojami, wspólnie z Barbarą Bratko (grającej na gitarze i śpiewającej) mogli też popisać się wokalnymi zdolnościami na przyszkolnym trawniku. Jednym słowem – było pięknie!


Skład jury: Hanna Szumotalska, Elżbieta Polakowska-Lesińska, Anna Fabrykiewicz i niżej podpisany.
Wszystko znakomicie przygotowały: Aldona Szczapińska, Izabela Ostrowska i Elżbieta Polakowska-Lesińska.
Konkurs otworzyły i kilka słów powiedziały: dyrektor GCK Hanna Szumotalska i dyrektor szkoły Hanna Pęksa.
Fundatorzy nagród: Urząd Gminy i Gminna Biblioteka Publiczna.
            Lista uczestników: BOGUSZEWO: ALINA RAFALSKA, OLIWIA CHOJNOWSKA, AGATA SZMEICHEL. DĄBRÓWKA KRÓLEWSKA: OLIWIA BEMBENEK, PATRYCJA WOJTASZEWSKA, KORNELIA LEWANDOWSKA. GRUTA: KATARZYNA KUFEL, NIKODEM WORYTKO, MARTA SAMBORSKA. NICWAŁD: KLAUDIA KALICKA, MAŁGORZATA DZIEWICKA, JAKUB PRAHL. PLEMIĘTA: SZYMON  WALTER, KINGA ABRAMEK, JOWITA WITKOWSKA. SŁUP: OLIWIA JARANOWSKA, JANUSZ MAZUR, PAULINA  JARANOWSKA.
                                                                       

  • 5boguszewo_i_sesja_010
  • 5boguszewo_i_sesja_012
  • 5boguszewo_i_sesja_016
  • 5boguszewo_i_sesja_021
  • 5boguszewo_i_sesja_045
  • 5boguszewo_i_sesja_047
  • 5boguszewo_i_sesja_050
  • 5boguszewo_i_sesja_054
  • 5boguszewo_i_sesja_056
  • 5boguszewo_i_sesja_057
  • 5boguszewo_i_sesja_062
  • 5boguszewo_i_sesja_072
  • 5boguszewo_i_sesja_077
  • 5boguszewo_i_sesja_081
  • 5boguszewo_i_sesja_084
  • 5boguszewo_i_sesja_087
  • 5boguszewo_i_sesja_095
  • 5boguszewo_i_sesja_097
  • 5boguszewo_i_sesja_102
  • 5boguszewo_i_sesja_109
  • 5boguszewo_i_sesja_129
  • 5boguszewo_i_sesja_134
  • 5boguszewo_i_sesja_137
 

    Tekst/foto: RAS